Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jūs kaip vartotojas (savo naudojamoje interneto naršyklėje) galite savarankiškai ir bet kuriuo metu pakeisti Cookie failų nustatymus.

Instrukcija

Paskelbė admin 2015/04/24 0 Komentaras (-ai) Straipsnis,

Dirbtinės vejos įrengimasInstrukcija anglų kalba

  • Dirvožemio valymas

Pašalinant esamą veją, pirmasis etapas yra nuimti esamos velėnos kiekį kartu su nedideliu kiekiu paties dirvožemio. Jei dirvožemis yra mažai pralaidus vandeniui, būtų gerai nuimti iki 10 cm dirvožemio. Kuo gilesnis pagrindas, tuo geresnis bus drenažas, dažniausiai pilama 6 cm skaldos ir 1 - 1,5 cm smėlio. Kai kurie žmonės nepila skaldos, o vietoj to užpila daugiau smėlio, kuris supresuojamas ir tokiu būdu taip pat sudaro vejos pagrindą. Šiame etape turi būti paruoštas lygus pagrindas. Jeigu dirvožemis pasižymi geromis pralaidumo savybėmis, tuomet kaip ir buvo minėta nebūtina pilti skaldos, tiesiog galite naudoti smėlį.

 

  • Perimetro įrengimas

Dirbtinės žolės pritvirtinimui reikės paprasto medinio perimetro, kurio nesimatys, kai dirbtinė danga bus paklota. Naudokite paprastas impregnuotas medienos lentas. Perimetrui įrengti įkiškite į žemę medinius kuoliukus perimetro viduje, kad medinis perimetras atsiremtų prie vejos kraštinės, o kuoliukai laikytų lentas vietoj. Kuoliukai gali būti 40 - 50 cm atstumu vienas nuo kito. Kuoliukams esant vietoje, prie jų prisukite lentas ir jau turėsite perimetrą. Vėliau prikalsite dangą prie perimetro ir sutvirtinsite veją. Mūsų patarimas perimetro lygį naudoti ir pagrindui ruošti, t.y. medinio perimetro viršus turėtų būti tokio paties lygio kaip ir dirbtinės vejos pagrindo.

 

  • Piktžolių atsikratymas

Rekomenduotina kloti du sluoksnius geotekstilės – tai užtikrins ir visiškai sustabdys piktžolių augimą. Dėkite pirmąjį plėvelės sluoksnį ant dirvožemio, kurį atidengėte nuėmę seną veją. Labai aprastas darbas - tiesiog paklokite plėvelę ant žemės pagal vejos matmenis. Antrasis sluoksnis bus dedamas jau tik prieš klojant dirbtinę veją. Siūlome naudoti mūsų geotekstilę, kurią rasite čia.

 

  • Drenažo paruošimas -  reikalingas skaldos sluoksnis

Kokį gylį Jūs nusprendėte iškasti, tiek šį gylį turėsite pilnai užpildyti skalda ir smėliu. Jei nusprendėte neskirti ypatingo dėmesio drenažui (skaldos sluoksniui), galite tiesiog naudoti smėlį, bet skalda vejos drenažui visada yra geriausia išeitis. Jei toje vietoje, kurioje klosite veją dirvožemis pasižymi puikiomis vandens pralaidumo savybėmis, tuomet galite pilti tik smėlį ir skaldos nenaudoti. Tai jau Jūsų pasirinkimas. Skaldos privalumas yra tai, kad ji sukuria tvirtą pagrindą, sumažėja tikimybė, kad dirvožemis judės. Pilkite skaldos tiek, kad ja užpildytumėte visą plotą iki viršaus. Vėliau būtina sutankinti drenažo pagrindą. Geriausia priemonė yra vibroplokštė, nes darbus atliksite tiksliai ir greitai. 

 

  • Dirbtinės vejos pagrindo paruošimas - reikalingas smėlio sluoksnis

Kai jau turite gražų plokščią pagrindą galite pilti smėlio sluoksnį, kad išgautumėte lygų pagrindą. Rekomenduojame pilti apie 1,5 cm - 2 cm smėlio sluoksnį ir vėl sutankinti su vibroplokšte. Įsitikinkite, kad jūsų pagrindas yra lygus, svarbiausia, kad pagrindas turi būti visiškai susilyginęs su mediniu perimetru. Smėlio sluoksnis suteikia papildomą drenažo lygį ir užtikrina, kad pagrindas yra idealus dangai gulėti. Jūsų pasirinkimas pilti smėlį ar ne, nes dirbtinę veją galite iš karto kloti ir ant skaldos.

 

  • Dirbtinės žolės dangos klojimas

Turite paruoštą pagrindą, tad atėjo laikas kloti dangą. Šiuo momentu rekomenduojame pakloti antrą sluoksnį geotekstilės tačiau tai neprivaloma, nes prieš tai jau klojote  vieną membranos sluoksnį, bet piktžolės kaip žinome, yra labai atsparūs augalai. Išvyniokite dangą ant pagrindo.  Pjaukite žolę, kad dangos kraštai sutaptų su vejos perimetro kraštu. Kaip ir tikra žolė, dirbtinė žolė atrodo skirtingai, priklausomai nuo to, į kurią pusę bus nukreipta jos plauko kryptis. Jeigu iš tiesų norite paįvairinti dirbtinės vejos išvaizdą ir padaryti ją išskirtinę, galite pakloti veją “juostelėmis”, t.y. kiekvieną juostelę klodami priešinga puse (kaip klojami stadionai). Bet jei  jūs nenorite juostelių, tada svarbu pakloti dangą, sujungiant ją vienoda plauko kryptimi. Tokiu atveju, iš vienos pusės veja turės šiek tiek blizgumo, kokia būna natūrali žolė. Kita pusė gausis tamsesnės žalios spalvos. Visada išvyniokite ir patikrinkite dangą prieš pjaudami ar klijuodami. Net jei jums nereikia sujungti  žolės, prieš pjaunant pasižiūrėkite, kokį vaizdą Jums labiau patiktų matyti pro namų langus: blizgesnę  ar tamsesnės sodresnės spalvos  veją. Tai grynai asmeninio pasirinkimo reikalas. 

 

  • Dirbtinės žolės dangos sujungimas

Jei klojama danga yra mažo intensyvumo naudojimo vietoje, galima naudoti specialią lipnią juostą, su kuria sutaupysite laiko ir pinigų, nes nereikės naudoti klijų. Taigi kai danga sukirpta ir paruošta sujungimui patikrinkite, kad abi dangos pusės tiksliai sudėtos viena šalia kitos: nepersidengia ir nėra jokių tarpų. Atlenkite abu dangos kraštus į šonus po 20 cm, kad gautumėte 40 cm tarpą. Išvyniokite sujungimo juostą po atidengtu tarpu tarp abiejų dangos kraštų, ir pilkite ant jos klijus “zigzagu”. Tokiu klijų padengimo būdu yra užtikrinamas maksimalus sukibimas. Kai klijai užpilti ant juostos, galima sujungti dangą: pirmiausia užverskite pirmą dangos kraštą ir pavaikščiokite, kad danga gerai priliptų. Tuomet užverskite antrą dangos kraštą ir patraukite į save kartu su pirma dangos dalimi, kad veja susilygintų ir nebesimatytų sujungimo. Vėl pavaikščiokite po veją, kad danga galutinai susiklijuotų. Jei iš pirmo karto nesigavo tiksliai suklijuoti dangos, galite atkelti dangą nuo juostos ir pataisyti.

 

  • Dirbtinės vejos sutvirtinimas

Visada yra patartina sutvirtinti veją, kad ji nejudėtų. Paprasčiausias ir efektyviausias būdas tai padaryti yra sutvirtinti veją 10 cm cinkuotais vinimis vejos perimetru 15 cm atstumu tarp kiekvienos vinies. Svarbu įsitinkinti, kad veja ištiesta ir nėra likę jokių nelygumų. Čia reikalingi du žmonės, po vieną kiekvienoje pusėje. Sutvirtinę dangą, patikrinkite ir rankomis sutvarkykite tas vietas, kad neliktų plikų plotelių, t.y., kad žolė paslėptų vietas, kur buvo įkalta vinis.

 

  • Dirbtinės žolės sušukavimas 

Vienintelis dalykas likęs padaryti, tai “prašukuoti” veją šepečiu. Kai vaikščiojama ant dirbtinės žolės, ji turi tendenciją susiploti. Todėl rekomenduojame retkarčiais prabraukti veją standžiu šepečiu. 

Rašyti komentarą